Laptop dla ucznia: vademecum dla szkół

Laptopy dla czwartoklasistów trafiły już do większości szkolnych plecaków i klas. Od września sprzęt systematycznie dostarczany jest do szkół w całej Polsce. Przygotowaliśmy pakiet informacji, które mogą być pomocą, jeśli potrzebujesz dodatkowych informacji.

Trwa realizacja programu Ministerstwa Cyfryzacji „Laptop dla ucznia”, w ramach którego każdy czwartoklasista w Polsce otrzyma bezpłatnie laptopa – nowoczesny, wysokiej jakości sprzęt do codziennego użytku i edukacji.

Program jest starannie przygotowany i zaplanowany na najbliższe lata. Zdajemy sobie sprawę, że spora część inwestycji w przyszłość polskiej młodzieży zależy od szkół. Wychodząc naprzeciw pytaniom rodziców dotyczących realizacji programu, publikujemy poniżej materiały, które trafiły do szkół i nauczycieli. Część placówek skorzystała z nich przekazując informacje bezpośrednio rodzicom czwartoklasistów.

Jeśli chcesz pobrać cały pakiet materiałów, kliknij TUTAJ

Co znajduje się w pakiecie?

1. Wzory umów oraz wzór protokołu odbioru

a) Wzór umowy przekazania na własność komputera przenośnego typu laptop

b) Wzór umowy użyczenia komputera przenośnego typu laptop

c) Wzór protokołu przekazania na własność/użyczenia laptopa

2. Ulotka informacyjna dla rodziców

To materiał informujący o założeniach i realizacji programu „Laptop dla ucznia”. Zarekomendowaliśmy przekazanie go zainteresowanym rodzicom w trakcie spotkań, mailowo lub za pośrednictwem dziennika elektronicznego.

3. Q&A – odpowiedzi na pytania rodziców

To obszerny materiał, w którym rodzice czwartoklasistów znajdą szczegółowe odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania dotyczące realizacji programu „Laptop dla ucznia”. Podobnie jak w przypadku ulotki informacyjnej zarekomendowaliśmy przekazanie tego materiału zainteresowanym rodzicom w trakcie spotkań, mailowo lub za pośrednictwem dziennika elektronicznego.

4. Q&A – odpowiedzi na pytania organów prowadzących szkoły

Czy organ prowadzący / szkoła będzie monitorować wykorzystanie laptopów przez uczniów pod kątem celów edukacyjnych? W jaki sposób OPS sprawuje nadzór nad dostarczonym sprzętem? Jakie są warunki gwarancji i serwisu dla dostarczonych laptopów? – odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdują się w Q&A. Do lektury zachęcamy nie tylko dyrektorów szkół, ale i wszystkich nauczycieli.

5. Plakaty informacyjne

To gotowy do wydruku plakat. Rekomendowaliśmy rozwieszenie plakatów na terenie szkół.

6. Grafiki do publikacji w internecie

To grafiki informacyjne, które można opublikowaćw mediach społecznościowych oraz na stronach internetowych szkół.

//polityka-prywatnosci/deklaracja-dostepnosci